Križarjenje ZAHODNO SREDOZEMLJE

Križarjenja po Zahodnem Sredozemlju so izjemno priljubljena oblika potovanja, ki vas popeljejo v eno najlepših in zgodovinsko bogatih regij na svetu

Zahodno Sredozemlje odlikujejo zgodovinska in kulturna bogastva ter slikovite naravne lepote

Izbira križarjenja po Zahodnem Sredozemlju obljublja popotnikom nepozabno doživetje, ki združuje čudovite obale, kulturno raznolikost in zgodovinske biser v eni izmed najprivlačnejših regij sveta. Razlogi za to odločitev vključujejo očarljiva mesta, kot so Barcelona, Marseille, Rim in druga, pristno sredozemsko vzdušje, prečudovite plaže, vrhunsko kulinariko in možnost raziskovanja antičnih znamenitosti.

Križarjenje po Zahodnem Sredozemlju tako postane edinstvena priložnost za popotnike, ki želijo doživeti kombinacijo sončnih obal, zgodovinske dediščine in kulinaričnih užitkov na eni poti.

Značilnosti Zahodnega Sredozemlja:

  • Destinacije: Italija, Sicilija, Sardinija, Malta, Francija, Španija, Balearski otoki,  Portugalska, Monako, Malta, Tunizija, Maroko, Kanarski otoki, Madeira…
  • Značilnosti: Zahodno Sredozemlje navdušuje s čudovitimi obalami, kulturnimi prestolnicami in slikovitimi pristanišči. Potniki lahko obiščejo mesta, kot so Rim, Barcelona, Marseille in uživajo v italijanskih, francoskih in španskih kulinaričnih dobrotah.
  • Večja ponudba: veliko večja ponudba, večja konkurenca, nekoliko nižje cene.
  • Glavna pristanišča: Savona, Genova, Livorno, Marseille, Barcelona, Civitavecchia…
  • Čas trajanja križarjenj: Večina križarjenj traja 8 dni oz. 7 noči. Križarjenja do Kanarskih otokov, Azorov in Maroka so daljša, od 11 do 14 dni.

 

Glavna mesta in destinacije za Zahodnem Sredozemlju:

Genova: pristaniško mesto na italijanski rivieri, navdušuje z bogato zgodovino, slikovitimi ulicami in arhitekturnimi čudesi. Stara pristaniška četrt, Via Garibaldi in Akvarij Genova so le nekateri od privlačnih krajev, ki oživijo z živahnim sredozemskim vzdušjem.

Marseille: pristaniško mesto na francoski obali Sredozemlja, ponuja raznoliko kulturno in zgodovinsko doživetje. Stara pristaniška četrt, bazilika Notre-Dame de la Garde in trdnjava Saint-Nicolas pričajo o mestni zgodovini, medtem ko lokalne tržnice in restavracije izžarevajo sredozemski šarm.

Barcelona: špansko mesto v Kataloniji, slovi po arhitekturnem čudežu Antonija Gaudija, baziliki Sagrada Familia, in očarljivih uličicah Barri Gòtic. Mesto ponuja tudi živahno obalo, umetniške muzeje, kot je Fundació Joan Miró, ter znamenito promenado La Rambla.

Valencia: pristaniško mesto na vzhodni obali Španije, preseneča z moderno arhitekturo, kot je Mesto umetnosti in znanosti. Stara mestna vrata, Mercado Central in Plaža Malvarrosa pa ohranjajo tradicionalni šarm Valencie.

Lizbona: portugalska prestolnica, s svojimi griči, barvitimi hišami in reko Tejo ustvarja pravljično kuliso. Stari del mesta Alfama, stolp Belem, Most 25. april in četrt Baixa so le nekatere od znamenitosti, ki pričajo o bogati zgodovini in sodobnem utripu Lizbone.

Elba: otok je znan po svoji zgodovini, naravnih lepotah in turističnih atrakcijah. Glavno mesto otoka je Portoferraio, kjer je bival tudi Napoleon Bonaparte med svojim izgnanstvom. Elba privablja obiskovalce s svojimi slikovitimi obmorskimi vasmi, čudovitimi plažami, kristalno čistim morjem ter mogočnimi gorami.

Sardinija: italijanski otok v Sredozemlju, ponuja čudovite peščene plaže, kristalno čisto morje ter tradicionalne sardinske vasi s svojo kulinarično zapuščino.

Sicilija: največji italijanski otok, očara s svojo raznolikostjo, vulkanskim območjem Etna, antičnimi ruševinami, baročno arhitekturo in odlično sicilijansko kulinariko.

Baleari: so španska otoška skupina v Sredozemskem morju, ki vključuje štiri glavne otoke: Mallorco, Menorco, Ibizo in Formentero. Znani so po svojih čudovitih obalah, živahnem nočnem življenju in edinstveni sredozemski kulturi. Palma de Mallorca je glavno mesto Balearov in je priljubljeno turistično središče. Med znamenitostmi izstopajo Katedrala Santa Maria, Almudaina palača, stolp La Seu in slikovito staro mestno jedro.

Malta je majhna otoška država v Sredozemlju, sestavljena iz večjih otokov Malta, Gozo in Comino ter nekaj manjših otočkov. Država ima bogato zgodovino, ki sega v prazgodovino, vključno z vplivi Feničanov, Rimljanov, Arabcev, normanskih vladarjev, vitezov Malte in britanske kolonizacije. Glavno mesto Malte je Valletta, ki je hkrati tudi kulturno in zgodovinsko središče države. Valletta je bila zgrajena v 16. stoletju in je Unescovo svetovno dediščino. Mesto je znano po svoji baročni arhitekturi, utrjenem obzidju, katedrali sv. Janeza Krstnika, palačah in trgovinah. V Valletti se nahaja tudi Velika palača, ki je dom parlamenta Malte in uradno rezidenco predsednika.

Gibraltar, britansko ozemlje ob južni obali Španije, je majhen polotok, znan po svoji ikonični skali Gibraltar. Skalnato območje je dom številnim makaki, afriškim opicam, ki privabljajo pozornost obiskovalcev. Gibraltar se ponaša tudi s strateško pomembnim pristaniščem in zgodovinskim ozadjem, ki vključuje trdnjavo, ki je bila nekoč nepremagljiva. Mesto Gibraltar, glavno naselje na ozemlju, ohranja mešanico britanske in sredozemske kulture.

Casablanca, Maroko: Casablanca, gospodarsko središče Maroka, privablja s svojo mešanico tradicije in modernosti, z veličastno mošejo Hassan II, obalnim pasom in živahnimi tržnicami.

Kanarski otoki: ležijo severozahodno od afriške obale v Atlantskem oceanu in vključujejo otroke Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, La Palma, La Gomera in El Hierro. Znani so po čudovitih plažah, vulkanski pokrajini ter ugodnem podnebju.

Madeira: portugalski otok v Atlantskem oceanu, navdušuje z zelenimi gorskimi pokrajinami, botaničnimi vrtovi, strmimi klifi ter slavnim vinom Madeira.

Tunis, Tunizija: Tunis, glavno mesto Tunizije, ponuja arhitekturno dediščino v starem mestu Medina, rimski amfiteater El Djem in sredozemsko atmosfero na trgu Habib Bourguiba.

Najprimernejši čas za križarjenja za Zahodnem Sredozemlju:

Najprimernejši čas za križarjenja po Zahodnem Sredozemlju je od pomladi do jeseni. Pomlad (april – junij) prinaša prijetne temperature, manj gneče in svežo vegetacijo. Poletje (julij – avgust) je najbolj priljubljen čas, saj so temperature tople, morje pa prijetno za kopanje, vendar se lahko pojavijo gneče na priljubljenih destinacijah. Jesen (september – oktober) je ponovno odlična izbira, saj so temperature prijetne, turistična gneča pa se umirja. Križarjenje po Zahodnem Sredozemlju pozimi ponuja manj gneče, ugodnejše cene in možnost doživetja blagih temperatur. Kljub morebitnim zaprtjem nekaterih znamenitosti je zimska izkušnja lahko bolj sproščena in cenovno ugodna.